Na co zwrócić uwagę wybierając biuro rachunkowe.

Na co zwrócić uwagę wybierając biuro rachunkowe.

Biura rachunkowe w Oświęcimiu.

Rozpoczynając prowadzenie działalności gospodarczej, każdy w pewnym momencie staje przed dylematem wyboru biura rachunkowego. W Oświęcimiu, nie licząc miejscowości ościennych mamy kilkanaście biur rachunkowych. Przedsiębiorca stoi przed ogromnym dylematem komu powierzyć prowadzenie księgowości swojej firmy. Wielu decyduje się na samodzielne prowadzenie księgowości ale czy w naszej rzeczywistości warto? Czy warto skupiać się na ciągłych  zmianach przepisów podatkowych, zamiast zająć się rozwojem swojej firmy. W mieście powiatowym jakim jest Oświęcim mamy dość duża konkurencje pośród biur rachunkowych, dlatego też  każda księgowa czy księgowy oferujący tutaj swoje usługi stara się przedstawić siebie w jak najlepszym świetle. Na co jednak należy zwrócić uwagę wybierając księgową lub księgowego? Czy lepiej jest zatrudnić księgowego na etat czy może skorzystać z firmy zewnętrznej oferującej usługi księgowe?

Korzyści z usług biura rachunkowego.

Przekazując księgowość do biura rachunkowego w rzeczywistości przekazujesz odpowiedzialność za rzetelne prowadzenie księgowości na biuro rachunkowe. W Oświęcimiu jest kilka mniej lub bardziej znanych biur rachunkowych i każde z nich ma inne atuty którymi może się pochwalić. Twoim obowiązkiem jest terminowe dostarczanie dokumentów do biura rachunkowego. Zawierając umowę biurem rachunkowym Paweł Mańka masz możliwość wyboru czy chcesz samodzielnie dostarczać dokumenty czy jeśli prowadzisz działalność w Oświęcimiu lub miejscowościach sąsiednich czy chcesz abyśmy to my odbierali dokumenty od ciebie. Wybór pozostawiamy tobie. Na podstawie dostarczonych dokumentów my dokonujemy rozliczeń, księgowań oraz informujemy cię o bieżących zobowiązaniach podatkowych względem Urzędu Skarbowego jak również składkach na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne FP i FGŚP jakie musisz uiścić w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Z usług biura rachunkowego czy to w Oświęcimiu czy gdziekolwiek indziej korzystają głownie tacy przedsiębiorcy których nie stać na zatrudnienie księgowej na etacie a liczba księgowanych dokumentów nie jest tak duża aby było to ekonomicznie uzasadnione.

Na co zwrócić uwagę wybierając biuro rachunkowe.

Wybierając biuro rachunkowe należy w głównej mierze zwrócić uwagę na:

1. cena za usługi księgowe

– cenę za usługi księgowe biura rachunkowego (Nasz biuro rachunkowe w Oświęcimiu oferuje przystępne ceny konkurencyjne w stosunku do innych). Należy jednak zwrócić uwagę na fakt iż warto zadać sobie trud i sprawdzić co wchodzi w oferowaną cenę tzn. czy nie jest to cena za podstawową usługę księgową a za każdy dodatkowy dokument, zaświadczenie, wniosek nie zapłacimy ekstra. Należy przestrzec wyszczególnię młodych i niedoświadczonych przedsiębiorców przed taka „pułapka”. Bo podpisując umowę na usługi księgowe jak i każda inna umowę powinniśmy dokładnie przeczytać zanim złożymy pod nią swój podpis.

2. kwalifikacje pracowników biura rachunkowego

– kwalifikacje pracowników biura rachunkowego.

Szalenie ważny punkt to doświadczenie oraz kwalifikacje księgowej/księgowego który będzie obsługiwał twoja firmę. Tak jak i w każdym innym fachu to doświadczenie i wiedza ma znaczący wpływ na poziom świadczonych usług jak również bezpieczeństwo twoich finansów. Zawsze przed wyborem księgowego dowiedz się jakie ma on doświadczenie, jakie kończył studia, jakie ukończył kursy, czy się dokształca oraz czy posiada uprawnienia potwierdzające jego kwalifikację. Nasz biuro rachunkowe posiada uprawnienia Ministerstwa Finansów do Usługowego prowadzenia ksiąg handlowych.

2. Opinia o biurze rachunkowym

– opinia o danym biurze rachunkowym. Jest ważne ale warto zwrócić uwagę kto taka opinie wyraża. Bo jeśli jest to pracownik danego biura rachunkowego, znajomy czy kolega to opinia taka nie ma takiej „siły” jak opinia wieloletniego klienta.

3. Ubezpieczenie oc biura rachunkowego

-ubezpieczenie OC biura rachunkowego. Biuro rachunkowe nie ważne czy to tradycyjne czy internetowe ma obowiązek posiadania ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej za błędy które może ewentualnie popełnić. Ubezpieczenie OC może obejmować takie czynności biura jak: prowadzenie ksiąg rachunkowych, ustalanie wyniku finansowego, sporządzanie sprawozdań finansowych, prowadzenie ewidencji VAT czy sporządzanie list plac i deklaracji do ZUS.

Gdy biuro rachunkowe zajmuje się tylko i wyłącznie prowadzeniem podatkowej księgi przychodów i rozchodów to nie ma obowiązku posiadania ubezpieczenia OC. Dlatego tez warto upewnić się przed podpisaniem umowy czy podpisujemy ja z biurem rachunkowym ubezpieczonym. Nasze biuro rachunkowe działające na terenie miasta Oświęcim i miejscowości ościennych posiada szeroki pakiet ubezpieczenia od Odpowiedzialności Cywilnej wykupiony w PZU S.A.

4. reprezentacja podatnika przed organami skarbowymi.

-reprezentowanie przed Urzędami.  Ważne gdy nie chcesz i nie masz czasu na ciągłe bieganie po urzędach. Sprawdź przed podpisaniem umowy czy dane biuro rachunkowe oferuje możliwość podpisania pełnomocnictwa. Nasze biuro rachunkowe daje taka możliwość i nie ważne czy działasz na terenie Oświęcimia my dajemy ci możliwość udzielenia nam takiego pełnomocnictwa.

 

Bardzo ważne jest również ludzkie podejście do klienta który tak naprawdę nie musi znać się na podatkach czy księgowości. Klient któremu trzeba poświęcić wiele razy czas który kupuje od nas łącznie z naszymi usługami księgowymi. Zadowolony klient jest dla Nas bardzo ważny bo każda zadowolona osoba jest dla nas najlepsza reklamą świadczonych przez nas usług księgowych w Oświęcimiu.

 

Biuro rachunkowe Paweł Mańka Oswięcim