Biuro rachunkowe stacjonarne czy online?

biuro rachunkowe stacjonarne czy online?
wstęp

Przedsiębiorca który chce odnieść sukces w swojej branży powinien otaczać się tylko i wyłącznie specjalistami bo to gwarantuje mu wyeliminowanie błędnych decyzji oraz rozwija możliwości czerpania korzyści w wiedzy innych.

Gdy prowadzisz działalność gospodarczą musisz borykać się z wieloma obowiązkami a jednym z nich jest rozliczanie się z fiskusem czy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Zdecydowana większość ludzi biznesu nie ma pojęcia jak prowadzić księgi handlowe swojej firmy dlatego też stają oni przed wyborem biura rachunkowego.

Moje biuro rachunkowe z siedzibą w Oświęcimiu jest biurem tradycyjnym tzn. stacjonarnym. W ostatnich czasach, w myśl ogólnej cyfryzacji i nowoczesności pojawiły się na rynku usługi nowego typu tzw. biura rachunkowe online.

 

biuro rachunkowe online

Czym jest więc biuro rachunkowe online, jakie ma plusy a jakie minusy, postaram się to wyjaśnić w powyższym artykule.

Czy biura rachunkowe online i biura rachunkowe tradycyjne różnią się aż tak bardzo? Oferowana przez jedne jak i drugie jest kompleksowa obsługa księgowa. Biura rachunkowe mają również w swojej ofercie kompleksowe doradztwo podatkowe, wybór formy opodatkowania czy pomoc w przygotowywaniu dokumentacji dla instytucji finansowych.

Wiele osób lubi nowinki techniczne i pewno w dużym stopniu są bardziej skłonni na kontakt online z swoim księgowym. Należy jednak zaznaczyć że nie jest to oferta dla każdego bo dla wielu będzie barierą nie do przejścia brak bezpośredniego „twarzą w twarz” kontaktu z osobą której powierzyli oni prowadzenie księgowości swojej firmy.

Wielu przedsiębiorców ceni sobie kontakt z drugim człowiekiem z osobą której zaufali powierzając jej księgowość swojej firmy.

Księgowość online jest przede wszystkim wygodna gdyż nie trzeba tracić czasu na dostarczanie fizyczne swoich dokumentów księgowemu. Jednak już teraz wiele biur rachunkowych tradycyjnych pracuje na skanach dokumentów przesyłanych na swoją skrzynkę emeil.

rozwój technologiczny w księgowości

Rozwój technologiczny powoduje więc zacieranie się różnic pomiędzy biurami rachunkowymi online i tradycyjnymi.

W księgowości online mamy możliwość porozmawiania z swoim księgowym za pomocą udostępnionych komunikatorów internetowych. Nie każdy jednak lubi rozmawiać o swoich finansach za pomocą komunikatora.

Rozmowa twarzą w twarz w biurze rachunkowym w dyskretnym pomieszczeniu daje poczucie bezpieczeństwa i prywatności. W naszym biurze rachunkowym w Oświęcimiu cenimy sobie prywatność i zadowolenie naszego klienta. Biuro rachunkowe online cechuje się księgowaniem dokumentów na odległość. Dokumenty księgowe za pomocą specjalnego oprogramowania przekazywane są do systemu księgowego czasami znacznie oddalonego od siedziby firmy.

Biuro rachunkowe online udostępnia również swoje oprogramowanie księgowe dzięki któremu mamy 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu dostęp do elektronicznych wersji swoich dokumentów księgowych. Jednak jak już wspomniałem wiele tradycyjnych firm księgowych widząc konkurencje w biurach rachunkowych online wychodzi na przeciw nowoczesnym technologią i wprowadza u siebie możliwość dostępu online do skanów zaksięgowanych dokumentów.

podsumowanie

W związku z rozwojem nowoczesnych technologi różnice pomiędzy usługą księgową online i tradycyjną bezpowrotnie się zaciera.

Jedno co nie ulega zmianie to człowiek i jego kompetencje i wybierając jakiekolwiek biuro rachunkowe zawsze stajemy przed wyborem kompetencji osoby która nas obsługuję. Nasze biuro rachunkowe w Oświęcimiu zawsze wychodzi na przeciw swoim klientom wsłuchując się w ich potrzeby.

Nic nie zastąpi jednak bezpośredniego kontaktu z księgowym i wielu przedsiębiorców choćby z tego powodu wybierze tradycyjny kontakt w siedziby biura podatkowego. Kierując się więc wyborem biuro rachunkowe online czy tradycyjne powinniśmy brać pod uwagę nasze wewnętrzne predyspozycje i to jak będziemy się czuli współpracując z księgowym w taki a nie inny sposób.

 

Biuro rachunkowe Paweł Mańka Oświęcim